EXTRÁK:
- Storyboard
- Audiókommentár - A rendező audiókommentárja
- Audiókommentár - A két forgatókönyvíró audiókommentárja
- Szöveges kommentár
- Kisfilm - Jerry Goldsmith-ről
- Kisfilm - Zefram Cochrane hagyatéka
- Werkfilm (így készült) (kb. 20 p.)
- Kisfilm - A Kapcsolatfelvétel látványa
- Kisfilm - A sztori
- Werkfilm (így készült) - Így készült 3 jelenet
- Dokumentumfilm - Kapcsolatfelvétel – A lehetőségek (kb. 20 p.)
- Kisfilm - A Borg eredete
- Kisfilm - A királynő
- Kisfilm - Matrix megtervezése
- Képgaléria
- Előzetes
Xpress Dylan:A film: 100 százalék:
Az utóbbi évek legsikeresebb Star Trek filmjének talán az volt a titka hogy Ronal D. Moore, és Brannon Braga viszonylag szabad kezet kapott a forgatókönyv írásakor, így alkalmuk volt némi újításra, a bevett szabályok figyelmen kívül hagyására is. Ez pedig egy igen akciódús, és látványos filmet eredményezett. Kétségtelen hogy a Borg az egyik legnépszerűbb ellenség a Star Trek univerzumban, akik most azt találták ki hogy visszamennek az időben, 2063-ba, a Földre, hogy megakadályozzák a kapcsolatfelvételt, és ezzel megváltoztassák a történelmet. Az Enterprise-nak sikerül elpusztítania a Borg hajót, de arra már néhányan átsugároztak az Enterprise-ra, így megkezdődik a reménytelennek tűnő harc a Borg ellen. Jonathan Frakes kitűnő érzékkel keveri a sötét, horrorisztikus jeleneteket, és a hatalmas poénokat, amik nagyon betalálnak: pl.: a Voyager holodokijának cameoja, vagy Troi részeg jelenete, és még sorolhatnám. Először nagyon furcsa, és idegen volt a kimértségéről, és diplomáciai érzékéről híres Picard kapitányt bosszúszomjas akcióhősként látni, de azt hiszem kellőképpen meg volt magyarázva: Nem tudhatjuk valójában milyen mély nyomot hagyott a lelkében mikor 6 évvel korábban elrabolta a Borg.
Ezalatt a Földön Riker és csapata Zefram Cochren-nek segít a Phoenix, az első térhajtóművel rendelkező hajó kilövésében. A forgatókönyv egyetlen zavaró pontja hogy a Föderáció egyik legnagyobb történelmi személyiségét, csak a poén kedvéért, egy részeges hippinek állítja be. Ez egy picit eltúlzott, ennek ellenére James Cromwell kitűnően hozza ezt a karaktert. A film nagyszerű útolsó jelenetében pedig Jerry Goldsmith csodálatos zenéjére láthatjuk a nagy pillanatot: A kapcsolatfelvételt a Vulkániakkal. Talán mind közül a legjobb Star Trek film ez, amiben minden tökéletesen egyben van: akció és izgalom, fergeteges poénok, és érzelmek.
A kép: 100 százalék:
A 2,35:1 arányú transzeferben, semmi komolyabb kivetnivalót nem találtam: mondhatnám tökéletes!
A hang: 95 százalék:
Az angol 5.1-es hang tökéletesen szól, úgy ahogy kell az 5 százalék levonás a DTS hiánya miatt van, mert ha valamelyik Star Trek filmhez kell a DTS, akkor ez az! De ha lett volna, nem kaphattunk volna 2.0-ás szinkront (vagy két kommentárt) ami egész jó! Mind dinamikáját tekintve, mind a szinkronhangok tekintetében. Nem mindig ugyanazok a hangok mint a sorozatban, de nem olyan zavaró mint Kránitz Lajos a Generations-ben.
Az extrák: 100 százalék:
Na most aztán tényleg kitettek magukért az alkotók: A három kommentárral együtt, kb.: 9 órányi extrát találunk! Az első lemezen 2 audiokommentár, és egy szöveges kommentár kapott helyet, amikhez angol feliratot választhatunk. Jonathan Frakes végignevetgéli a filmjét, és néhány érdekes anekdotát tudhatunk meg tőle. Ronald D. Moore, és Brannon Braga az írási folyamatról beszél, Michael Okudáéktól pedig rengeteg részletet-re hívja fel a figyelmet. A 2. lemezen kb.: 3 órányi dokumentumfilmet, nézhetünk végig. A leg érdekesebb talán a Jerry Goldsmith-ről szóló doksi. Mindent megtudhatunk a forgatásról, az új Enterprise-E díszleteiről, és a vizuális effektusokról. Szinte minden mellékszereplő szóhoz jut. Ezen kívül találunk még előzeteseket, fotó, és storyboard galériát is. Mindent magyar felirattal!
Összegzés: 99 százalék:
A legjobb Star Trek film kitűnő minőségben, és rekord mennyiségű extravál kerülhet a polcunkra egyetlen apró negatívum a DTS hiánya, de én speciel az extrákkal kárpótolva érzem magam!
Utolsó kommentek